Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 28
» Son Üye: İlhanaydemir
» Toplam Konular: 140
» Toplam Yorumlar: 5,215

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 6 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 6 Ziyaretçi

Son Aktiviteler
Sektörden Haberler Sohbet
Forum: Güncel Şehirlerarası Otobüsler
Son Yorum: Ali Hıdır Bektaş
Dün, Saat: 23:22
» Yorumlar: 51
» Okunma: 42,876
Mercedes Benz Tourismo 17...
Forum: Mercedes - Benz
Son Yorum: Ali Hıdır Bektaş
Dün, Saat: 23:18
» Yorumlar: 38
» Okunma: 9,294
Man Fortuna Mega / Fortun...
Forum: Man
Son Yorum: Ali Hıdır Bektaş
Dün, Saat: 23:14
» Yorumlar: 34
» Okunma: 9,407
Mercedes Benz Travego 15 ...
Forum: Mercedes - Benz
Son Yorum: Ali Hıdır Bektaş
Dün, Saat: 23:12
» Yorumlar: 159
» Okunma: 42,666
Mercedes Benz Tourismo 16...
Forum: Mercedes - Benz
Son Yorum: Ali Hıdır Bektaş
Dün, Saat: 23:05
» Yorumlar: 170
» Okunma: 38,888
Neoplan Starliner II
Forum: Neoplan
Son Yorum: Ali Hıdır Bektaş
Dün, Saat: 22:43
» Yorumlar: 94
» Okunma: 19,416
Temsa Safir Plus
Forum: Temsa
Son Yorum: Ali Hıdır Bektaş
Dün, Saat: 22:41
» Yorumlar: 144
» Okunma: 44,008
Temsa Safir II
Forum: Temsa
Son Yorum: Ali Hıdır Bektaş
Dün, Saat: 22:39
» Yorumlar: 145
» Okunma: 39,723
Arabalı Feribotlar
Forum: Güncel Denizyolu Ulaşım Fotoğrafları
Son Yorum: Nurullah Boruç
Dün, Saat: 21:52
» Yorumlar: 1
» Okunma: 327
Şehirlerarası Otobüslerde...
Forum: Diğer
Son Yorum: Nurullah Boruç
Dün, Saat: 21:44
» Yorumlar: 124
» Okunma: 22,866

 
  11. İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı Transist 2018
Yazar: Ulaşım Platformu - 08-11-2018, Saat: 12:19 - Forum: Fuarlar ve Sektörel Katılımlar - Yorumlar (1)

45727765762_0c56dc11e2_b.jpg

Bu konuyu yazdır

  IAA Hannover Fuarı 2018
Yazar: Ulaşım Platformu - 20-09-2018, Saat: 20:28 - Forum: Fuarlar ve Sektörel Katılımlar - Yorumlar (9)

.

Bu konuyu yazdır

  Yeni Mercedes-Benz Travego 16 SHD
Yazar: Ulaşım Platformu - 13-08-2018, Saat: 20:50 - Forum: Güncel Şehirlerarası Otobüsler - Yorumlar (7)

.

Bu konuyu yazdır

  Yeni Ford Trucks
Yazar: Ulaşım Platformu - 29-07-2018, Saat: 21:20 - Forum: Güncel Karayolu Yük Taşımacılığı - Yorumlar (2)

Ford Trucks, Hannover’de dünya prömiyerini yapacağı yeni çekicisinin ön gösterimini yaptı


Ford Trucks, uluslararası pazarlara uygun olarak Türkiye’de geliştirip ürettiği yeni çekicisinin ön gösterimini İstanbul Sancaktepe’deki Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirdi. Ford Trucks’ın yeni çekicisi, 500 PS’lik gücü ile yüksek performans sunarken, uzun yol kullanıcılarına ev konforu sağlamaya odaklı 2,5 m. kabin genişliği ve ileri teknolojileri ile üst segmentte standartları yeniden belirleyecek.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Ürün ve tesis yatırımlarımız karşılığını buluyor ve müşterilerimiz tarafından liderlikle ödüllendiriliyoruz. Hedefimiz inşaat ve yol kamyonlarında olduğu gibi çekici pazarında da lider olmak. Eylül ayında Almanya’da Hannover Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı’nda dünyaya tanıtacağımız yeni çekicimiz, uluslararası büyüme stratejimiz doğrultusunda çok büyük öneme sahip.” dedi.Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, uluslararası uzun yol taşımacılığına uygun olarak geliştirdiği yeni çekicisinin ön gösterimini yaptı. Ford Otosan’ın İstanbul’daki Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Ford Otosan Genel Müdür Başyardımcısı Lisa King, Ford Otosan Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Gökçelik ve Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan katıldı.

Ford Trucks’ın Ekim ayında pazara sunacağı yeni çekicisinin ilk tasarımından üretimine kadar geçen 5 yıllık süreçte, 1.200 Ford Otosan mühendisi görev aldı. Gerek Türkiye gerekse de dünya pazarlarında Ford Trucks müşterilerinin beklenti ve taleplerini en üst düzeyde karşılamak üzere geliştirilen yeni çekici Türkiye ekonomisine katma değer sağlayacak.
Ford Trucks, yeni çekicisinin temellerini oluştururken, yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerini dinledi ve farklı pazar koşullarına uygun olarak baştan sona yepyeni bir çekici geliştirdi. Geliştirilme sürecinde Türkiye dâhil 5 ülkede süren saha çalışmalarında 900 şoför, 44 filo yöneticisi ile görüşüldü. 4 kıtada 11 ülkede toplamda 5 milyon kilometre teste tabî tutuldu.Yenigün: “Mühendislik ve üretim kabiliyetimiz global rekabette öne çıkmamızı sağlayan gücümüz”

Ford Trucks ile 2010 yılında yeniden bir marka yolculuğuna çıktıklarını ve bu yoldaki stratejilerinin Türkiye pazarındaki bilgi ve tecrübesini uluslararası boyuta taşımak olduğunu belirten Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ford Trucks markası ile Türkiye’de, tamamen ağır ticari araçlara özel ve son derece modern bayi yapılanmamızı, 30 plaza ile tamamlayarak ilk adımımızı attık. Bayi yapılanmamızı Türkiye’de geliştirirken uluslararası pazarlarda da Ford Trucks markamızı güçlendirmeye devam ettik. Orta Doğu, Afrika, Rusya ve Türkî Cumhuriyetlerin ardından, büyümemizi Doğu Avrupa’da gerçekleştirdiğimiz bayi açılışlarıyla sürdürdük. Bugün itibarıyla 32 ülkede faaliyet göstermekteyiz. 2018 sonu itibarıyla 40; 2020 sonu itibariyle de 50 ülkede var olmayı hedefliyoruz. Global büyüme stratejimiz kapsamında rekabette ön plana çıkmamızı sağlayan unsur, yerli tasarım ve üretim kabiliyetimiz. Bu kadar kısa zamanda, bugün bu noktaya gelmemizi sağlayan gücümüzü, %89’a ulaşan yerlilik oranımızdan alıyoruz.”


Müşterilerimiz tarafından liderlik ile ödüllendiriliyoruz
Yol kamyonu segmentinde Ford Trucks’ın uzun yıllardır lider olduğunu ve satılan her iki yol kamyonundan birinin Ford Trucks olmasının haklı gururunu yaşadıklarını belirten Yenigün, sözlerine şöyle devam etti: “Ürün ve tesis yatırımlarımız karşılığını buluyor ve müşterilerimiz tarafından liderlikle ödüllendiriliyoruz. 2016 model yılı lansmanımızla birlikte inşaat serisi araçlarımız, Türkiye’nin yükselen inşaat sektörünün vazgeçilmezi oldu. En büyük projelerden en zorlu şantiye koşullarına kadar Türkiye’nin her bölgesinde tercih edildik. Ford Trucks inşaat araçlarının %39 ile lider segment lideri olduğunu mutlulukla belirtiyoruz. Yurt içi taşımacılıkta kullanılan çekici araçlarımızın pazarda kabul görmesiyle bugüne kadarki en yüksek pazar payımızı elde ederek %17’ye ulaştık. Hedefimiz inşaat ve yol kamyonlarında olduğu gibi çekici pazarında da lider olmak. Eylül ayında Almanya Hannover Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı’nda dünyaya tanıtacağımız yeni çekicimiz, uluslararası büyüme stratejimiz doğrultusunda çok büyük öneme sahip. ‘Her yükte birlikte’ sloganıyla dünya pazarına sunduğumuz yeni çekicimiz için Rusya, Afrika, Ortadoğu ve Avrupa’da 60’ı aşkın bayi ve servis noktamızı hizmete aldık. Müşterilerimize dünyanın 4 bir köşesinde yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. 7 Avrupalı markanın yanında Türkiye’den yola çıkan Ford Trucks’ın, 8. Avrupalı marka olarak yer almasını hedefliyoruz.”

Turfan: “Ürünümüzün en önemli karakteristik özellikleri konfor, verimlilik ve teknoloji”
Törende Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan da konuşma yaptı. Yeni çekicilerini her detayıyla tekra tasarladıklarını belirten Turfan sözlerine şu şekilde devam etti: “Yeni çekicimiz, çok zorlu iklim ve arazi şartlarındaki testleri gücü ve performansıyla başarı ile tamamladı. Yeni çekicimizde prestije ve güce dayanan modern tasarım dili, profesyonellik ve yenilikçiliği bir arada sunuyor. Konfor, verimlilik ve teknoloji ürünümüzün en önemli karakteristik özellikleri. 2,5 metre genişliğe ulaşan yeni kabinimiz, kullanıcılara uzun yolda ihtiyaç duydukları konforu ve ferahlığı vadediyor. Yüksek performansı, 500 PS’lik gücü ile yeni ve daha da verimli çekicimiz sektörde rekabetin güçlü bir oyuncusu olacak. Yakıt ekonomisi, düşük bakım ve işletim giderleri gibi fırsatlar sunan çekicimiz, sahip olma maliyetlerini oldukça düşürecek. Yeni çekicimizde, geleceğin teknolojilerine odaklanıyoruz. ConnecTruck kapsamında kullanıcıların araçlarına, kurumlarına ve tüm dış dünyaya entegre olmasını sağlıyoruz. Harita destekli hız kontrolü, multi medya sistemi gibi aynı zamanda şoförlerin ve filo yöneticilerinin hayatını kolaylaştıracak yeni teknolojileri ile aracımız optimum seçenek olarak öne çıkacak. Yeni ürünümüzün yalnız Ford Otosan için değil, Türkiye otomotiv sektörü adına da ciddi kazanımlar getireceğini düşünüyoruz ”


Sürekli yatırım ile rekabetçiliğimizi artırdık

Fikri ve sınai hakları %100 Ford Otosan’a ait olan Ecotorq motoru geliştirerek yetkinliklerini bir üst seviyeye taşıdıklarını vurgulayan Yenigün, “100 milyon doları aşan yatırımla 2016 yılında devreye aldığımız Ecotorq motorumuz, Türkiye’de geliştirilip üretilen ilk ve tek ağır ticari araç motoru oldu. Yeni Ecotorq motorumuz, özellikle performansı ve yakıt tüketimi açısından Avrupa’daki müşterilerimizden beğeni kazandı. Ağır ticari araçlar üretiminde önemli unsurlardan biri olan arka aks, mühendislerimiz tarafından geliştirilerek 2015 yılında üretilmeye başladı. Türkiye’nin ilk yerli şanzımanının arkasında yine Ford Otosan ismi var. Bu yıl 49,5 milyon avro yatırımla yerli şanzıman üretimi için çalışmalarımıza başladık. 2019 yılında geliştirme çalışmalarını tamamlamayı, 2020 yılından itibaren de kamyonlarımızda kendi ürettiğimiz şanzımanlarımızı kullanmayı planlıyoruz. Yeni şanzımanımızla beraber yerlilik oranımız daha da yükselecek. Ancak, sadece bu ürünlerimize değil test ve üretim tesislerimize de yatırım yaparak yerliliğimizi, yani rekabetçiliğimizi artırdık. Ford ağır ticari araçlar için Avrupa’daki tek test merkezini İnönü fabrikamızda açtık. Bu sayede, Avrupa’da yaptığımız birçok testi artık kendi tesislerimizde gerçekleştiriyoruz. Mühendislerimiz tarafından tasarlanan ve yeni teknolojilerle donattığımız boyahanemizi 15 Milyon avro yatırımla hayata geçirdik. Yine İnönü fabrikasında kurduğumuz yeni kabin hattı ile üretim verimliliği sağladık.” dedi.Sürekli yatırım ile rekabetçiliğimizi artırdık


41908398320_622be436c5_c.jpg                             29846768088_1cd1ec0d5d_c.jpg
41908393970_c0a6261e56_c.jpg       43001034514_b51391b130_c.jpg


42813471635_7b3c6d896f_h.jpg43717298231_e21602d959_h.jpg

Bu konuyu yazdır

  ELBÜS
Yazar: Ulaşım Platformu - 28-06-2018, Saat: 21:34 - Forum: Elazığ - Yorumlar (10)

ilgili görseli bu başlık altında paylaşabilirsiniz

Bu konuyu yazdır

  Detaylar ve Enstantaneler
Yazar: Ulaşım Platformu - 06-06-2018, Saat: 20:19 - Forum: Diğer - Yorumlar (3)

ilgili görseli bu başlık altından paylaşabilirsiniz

Bu konuyu yazdır

  Bmc Kamyonlar
Yazar: Gökmen Çılgın - 05-06-2018, Saat: 20:38 - Forum: BMC - Yorum Yok

27723585537_38bcb52f03_h.jpg

> 41 LN 218
> Q3 Oksijen Otoyol Tesisi

Bu konuyu yazdır

  Neoplan Yeni Tourliner Özel Çekim
Yazar: Ulaşım Platformu - 01-05-2018, Saat: 20:59 - Forum: Diğer - Yorumlar (3)

41789079922_9795b1c2a6_h.jpg

Bu konuyu yazdır

  Mercedes Benz Yeni Tourismo Toplu Teslimat Töreni
Yazar: Ulaşım Platformu - 28-04-2018, Saat: 20:52 - Forum: Güncel Şehirlerarası Otobüsler - Yorumlar (12)

Mercedes-Benz Türk’ten Toplu Otobüs Teslimatı


55 adet yeni Mercedes-Benz Tourismo sahiplerine kavuştu
  • Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen ve tamamen yenilenerek farklı bir tasarımın yanı sıra; en güncel güvenlik, konfor ve yakıt tasarrufu teknolojileriyle donatılan yeni Tourismo otobüsleri filolardaki yerlerini aldı.  Tasarımındaki aerodinamik yapısı ve motor gücü ile ön plana çıkan 55 adet yeni Mercedes-Benz Tourismo büyük bir teslimat töreni ile 26 farklı firmaya teslim edildi.
41720375562_3387d02153_b.jpg

Türkiye şehirlerarası ve turizm otobüs sektörünün lideri Mercedes-Benz Türk’ün, kullanıcı ve yolcuların beklentilerine en üst düzeyde yanıt verebilmek amacıyla geliştirerek yenilediği Tourismo otobüsler filolardaki yerini aldı.

Mercedes-Benz Türk’ün Pazarlama Merkezi’nde gerçekleşen törenle 55 adet yeni Tourismo, 26 farklı firmaya teslim edildi. Törene Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satış Operasyonları Grup Müdürü Murat Kızıltan’ın yanı sıra satışları gerçekleştiren Mercedes-Benz Türk bayi yetkilileri ile firma yöneticileri de katıldılar.

Mercedes-Benz Yeni Tourismo teslimat töreninde Adıyaman Ünal, Artvin Ses, Astor, Ayder Turizm, Ben Turizm, Çağdaş Güven, Çanakkale Truva, Düzce Güven, Efa Turizm, Efe Tur, Isparta Petrol, İkaş Nakliyat, Kamil Koç, Kars Turgutreis, Katırcıoğlu Turizm, Malatya Medine, Modelsan Savunma, Muş Yolu, Özdecan Turizm, Özerciş, Özkaymak, Sakarya Vib, Sorkun Petrol, Turtaş Taşımacılık, Tuzla Restoran, Uz-Tur firmalarına 43 Tourismo 16 2+1, 10 Tourismo 15, 2 Tourismo 16 olmak üzere toplam 55 adet otobüs teslim edildi.

41720373752_9587db1ffc_b.jpg

 
Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün törende yaptığı konuşmada; “Bugün 55 adet yeni Tourismo otobüsümüzü siz değerli müşterilerimize teslim etmek üzere bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mercedes-Benz markasının özel, modern ve markaya özgü sunumuyla ve ağırlıklı olarak AR-GE Merkezimizde geliştirilen yeni Tourismo 15, 16 ve 2+1 araçlarımızı sizlere sunmaktan son derece gurur duyuyoruz. Mercedes-Benz otobüslerine duyduğunuz güvenden dolayı sizlere teşekkür eder, hepinize en iyi dileklerimizi sunarız.” diye konuştu.Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt ise tören sırasında yaptığı konuşmada “Bugün burada 26 farklı müşterimize 55 adet yeni Tourismo’yu şehirlerarası ve turizm sektörlerinin öncü firmalarına teslim etmekten dolayı gurur duyuyoruz. Üretim kapasitemiz daha birçok müşterimizin talebini karşılayabilecek durumda. Yeni Tourismo otobüslerimiz 30 milyon Avro’luk bir bütçe ile 3,5 yılda geliştirildi. Yenilenen otobüslerimizin geliştirilmesinde 165.400 saat mühendislik çalışması yapıldı. Araçların karoser, iç donanım ve elektrik kablo altyapısı Mercedes-Benz Türk AR-GE Merkezi Otobüs Geliştirme ekiplerimizce geliştirildi. Yeni Tourismo’nun kullanıcı ve yolcuların konforuna konfor katacağına ve üstün teknolojisi, tasarımı ve güvenlik standartları ile geleceğin otobüsü olduğunu kanıtlayacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.
 

41761700931_956e92db11_b.jpg

 
41761702671_03f0ae336b_b.jpg

Bu konuyu yazdır

  Arabalı Feribotlar
Yazar: Ulaşım Platformu - 23-04-2018, Saat: 13:31 - Forum: Güncel Denizyolu Ulaşım Fotoğrafları - Yorumlar (1)

ilgili görseli bu başlık altında paylaşabilirisiniz

Bu konuyu yazdır